Moje (zlo)zvyky

Asi každý máme nějaké ty zaběhlé činnosti, které více či méně provázejí naše všední dny. Tentokrát jsem se i já zamyslela nad tím, co pravidelně dělám a z jakých aktivit se pro mě staly prakticky denní rituály. Jak to máte vy? Máte také své zvyky, které vás pozitivně či naopak negativně ovlivňují?

1. Ranní káva jako start

Bez dobré kávy si nedokážu představit den. Ať vstávám do práce nebo jsem zrovna doma, káva startuje každé mé ráno.

2. Denní přísun informací 

Jako každý novinář jsem závislá na čerstvých informacích. Žádný den se tak neobejde bez toho, abych prošla zpravodajské servery či novinové strany. Nejspíš ze zvyku si nenechám ujít taky aspoň jednu zpravodajskou televizní relaci denně.

3. Bez žvýkaček ani ránu

Z domu nikdy nevyrážím bez žvýkaček v kabelce. Zejména v práci se bez nich zkrátka neobejdu. Úplně nejčastěji mi v tašce nechybějí Mentos Pure Fresh, žvýkačky, které jsem vám na blogu již několikrát představila. Pravidělně střídám jejich příchutě (nejraději mám citronové, ale taky jahodové a klasické mentolové). Vydrží chutné opravdu dlouho a hlavně – mají praktická balení, která v té hromadě věcí v kabelce vždycky najdu.

Mentos nejsou jen známé bonbony, ale také žvýkačky. Vybrat si můžete hned z několika různých příchutí.
Mentos u svých žvýkaček nabízí také hned několik dostupných balení. Můžete tak volit podle toho, jaké máte zavazadlo a kolik žvýkaček potřebujete.

4. Vždy připravena!

Vždycky se snažím předvídat. Než někam vyrazím, snažím se představit si tu konkrétní situaci a preventivně si připravit věci do zásoby. Většinou to končí tak, že si sebou nesu obří zavazadlo se spoustou věcí, které se sice občas šiknou, ale v naprosté většině případů je přinesu nepoužité zpátky domů.

5. Vstávat a cvičit!

Když si chystám budík na ráno, vždycky si chystám tři různé časy. 45 minut před vstáváním, 30 minut před vstáváním a opravdový čas, kdy budu vstávat. Mám tak vždycky pocit, že můžu ještě chvíli spát a jsem na ten okamžik lépe připravená. Do práce pravidelně vstávám 1,5 hodiny před tím, než musím vyrazit. Stihnu tak v klidu posnídat, nalíčit se, obléknout se, zkontrolovat maily, případně obléct  Alexe do školky a nalodit ho do auta.

6. Dobře si to naplánovat

Rituál se týká také mého večera. Vždycky před spaním se snažím projít si následující den, promyslet, co mě čeká a jaké jsou kritické okamžiky dne. Pokud vstávám do práce, zkontroluju jaké má být zítra počasí a podle toho si připravím na hromádku také oblečení, případně kabelku a boty.

7. Kontrola zavazadla

Po každém nasednutí do auta si kontroluju kabelku. Obvykle se dívám po tom, jestli mám peněženku, doklady od auta, mobil a klíče.

Když si to vezmu kolem a kolem, každá část mého dne se bez nějakého toho rituálu neobejde. Nicméně, bez čeho se naštěstí obejdu jsou závislosti typu cigaret, většího množství alkoholu nebo třeba online her. Zvyky a denní rituály vnímám spíš pozitivně a jsou jakousi jistotou mých dní.

One Comment

  1. Nela Procházková

    Ranní kávu a plánování máme stejné 😀

    Nela z blogu Růžová rtěnka

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Odesláním komentáře souhlasíte se zpracováním uvedených osobních údajů. Tyto budou užity pouze pro potřeby majitele blogu (například při výhře v soutěži).